PHILIPS 27E1N1100A/00 27 инча IPS WLED FHD 100Hz HDMI
27E1N1100A/00
112,01 лв.
с ДДС
PHILIPS 27E1N1100A/00 27inch IPS WLED FHD 100Hz HDMI
    7c1ce7ed-fa18-46a9-bdf7-b8ea350475f5.jpg
Manufacturer MMD-MONITORS & DISPLAYS
Manufacturer Part No 27E1N1100A/00
Marketing Description
Product Features
  • Immersive viewing experience
  • Eye comfort features
  • Versatile connectivity
  • Sustainable design
  • Easy navigation
General
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class D
Diagonal Size 27"
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync
Panel Type IPS
Aspect Ratio 16:9
Native Resolution Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch 0.3114 mm
Pixel Per Inch 81.59
Brightness 250 cd/m²
Contrast Ratio 1300:1
Colour Support 16.7 million colours
Response Time 4 ms (grey-to-grey), 1 ms (MPRT)
Vertical Refresh Rate 48 - 100 Hz
Horizontal Refresh Rate 30 - 115 kHz
Horizontal Viewing Angle 178
Vertical Viewing Angle 178
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Backlight Technology WLED
Colour Black
Dimensions (WxDxH) 61.7 cm x 21.1 cm x 45.7 cm - with stand (highest position)
Weight 4 kg
Audio
Type Speakers - stereo
Output Power / Channel 2 Watt
Connectivity
Interfaces VGA
HDMI (HDCP 1.4)
Audio line-out (mini-jack)
Mechanical
Display Position Adjustments Tilt
Tilt Angle -5/+20
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Features Security lock slot (cable lock sold separately), 100% recyclable packaging, textured finish
Cables Included 1 x HDMI cable
MTBF 50,000 hour(s)
Security Slot Type Kensington security slot
Power
Input Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (Typical) 18.8 Watt
Power Consumption Stand by 0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode) 0.3 Watt
Dimensions & Weight
Without stand - width: 61.7 cm - depth: 4.6 cm - height: 35.7 cm - weight: 3.58 kg
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Width 69 cm
Shipping Depth 14.1 cm
Shipping Height 45.5 cm
Shipping Weight 6.62 kg
Environmental Parameters
Min Operating Temperature 0 °C
Max Operating Temperature 40 °C
Humidity Range Operating 20 - 80%